Την Τρίτη, 5 και την Τετάρτη, 6 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία ο Διαγωνισμός Ερμηνευτικής Ανάγνωσης Λογοτεχνικών Κειμένων, που συνδιοργάνωσε το Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών με το Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού σε συνεργασία με τη ΔΔΕ Β΄ Αθήνας και απευθυνόταν σε μαθητές/μαθήτριες όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων της Αττικής.Το θέμα του φετινού Διαγωνισμού ήταν «Η ποίηση του Τάσου Λειβαδίτη». Το σχολείο μας εκπροσώπησαν επάξια οι μαθήτριες Αγγελική Κούνη από τη Γ’ Λυκείου και οι Μαρίνα- Χαρά Βασσάλου και Αμίρα Άχμεντ από την Α’ Λυκείου, οι οποίες απέδωσαν με εξαιρετική ερμηνεία ποιήματα του μεγάλου μας ποιητή. Ευχαριστούμε τις μαθήτριες και τις φιλολόγους του σχολείου κ. Μ.Λαδιέλλη και Μ. Ιωάννου που οργάνωσαν και υλοποίησαν τη δράση.

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΕΙΣ