Ενδιαφέρουσες διδακτικές επισκέψεις που ενθουσίασαν τους μαθητές της Γ λυκείου, καθώς ξεναγήθηκαν σε πανεπιστημιακούς χώρους και ιδρύματα, στο πλαίσιο δράσεων του σχολείου που αφορούν τον επαγγελματικό προσανατολισμό, πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας το διάστημα Ιανουαρίου – Φεβρουαρίου 2023. Η πρώτη επίσκεψη έγινε στο Χημικό τμήμα στις 31 Ιανουαρίου και η δεύτερη στη Διεύθυνση Εγκληματολογικών ερευνών στις 3 Φεβρουαρίου και αφορούσε τους μαθητές των θετικών κατευθύνσεων. Τις επισκέψεις οργάνωσε η κ. Χρυσανθοπούλου ΠΕ04. Στις 9 Φεβρουαρίου οι μαθητές των θετικών κατευθύνσεων επισκέφθηκαν το τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών του Πολυτεχνείου (υπεύθυνος καθηγητής κ. Πλέγας ΠΕ04),ενώ την ίδια μέρα οι μαθητές των οικονομικών τμημάτων επισκέφθηκαν το Μουσείο της Τράπεζας της Ελλάδος ( υπεύθυνη καθηγήτρια κ.Δημολιού ΠΕ80).

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΕΙΣ