Οι μαθητές του σχολείου μας Κωνσταντίνα Πατίστα και Βάϊος Μπουρδούβαλης από τη Β’ τάξη, διακρίθηκαν στο Open Challenge Cup 2024, που διεξήχθη στο Tongeren Βελγίου, στο Taekwondo. Συγκεκριμένα, η Κωνσταντίνα αγωνίστηκε στις κατηγορίες 1) team juniors 15-17 όπου πήρε χρυσό μετάλλιο και 2) individual junior όπου κατέκτησε την 9η θέση ( μια θέση πριν τον τελικό ), ενώ ο Βάϊος αγωνίστηκε στην κατηγορία juniors -58 και κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο !

Ως ομάδα οι δύο αθλητές μας κατάφεραν να διακριθούν ως πολυνίκης σύλλογος σε όλο το πρωτάθλημα , δηλαδή ο σύλλογος με τα περισσότερα μετάλλια ! Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος του σχολείου συγχαίρουμε τους δύο μαθητές μας και τους ευχόμαστε να είναι πάντα άξιοι!

Κατηγορίες: ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ